Bal Technologa

Od lat pod patronatem Prezesa Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności – Oddział Wielkopolski i Dziekana Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu odbywają się karnawałowe Bale Technologa Żywności.

Zmieniało się ich miejsce - Pierwszy Bal odbył się w 1997 w sali stołówki studenckiej przy ul. Piątkowskiej, potem impreza ta odbywała się w Klubie Angello, w restauracji Markietanka i w użyczonej przez firmę FAWOR sali przy ul. Unii Lubelskiej 1, w Restauracji Hotelu Meridian, XVII po wielu perypetiach w Hotelu IKAR, a ostatni w Zagrodzie Bamberskiej. Nikt nie spodziewał się, że impreza ta na stałe zagości w kalendarzu. Popularność Balów Technologa Żywności to zasługa uczestników, ale przede wszystkim pracy niestrudzonych organizatorów - mgr inż. Elżbiety Piotrowskiej, dr inż. Teresy Szczęsnej, prof. dr hab. Danuty Góreckiej, dr Anny Jędrusek-Golińskiej, dr inż. Małgorzaty Gumiennej, dr inż. Agnieszki Frali i dr inż. Tomasz Szablewski. W 2016 roku do grona organizatorów dołączyła mgr inż. Monika Przeor. Tradycją jest to, że co roku obowiązuje inny motyw balu, do którego uczestnicy, wedle życzenia, starają się dostosować. Tak więc był bal pod hasłem „Cztery Pory Roku”, były „Morskie Opowieści”, „Moulin Rouge”, a także „Bal różany” oraz „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…” "Idziemy do szkoły", "Bal w kropeczki - w rytmie lat 60-tych", „Walentynkowy bal maskowy”, „Tanecznym krokiem przez Europę”. W tym roku w Zagrodzie Bamberskiej zabawa upłynęła nam pod hasłem "Rio! Samba! Pióra!".

Cieszymy się, że Bale jednoczą środowisko technologów i ich sympatyków, lubiących ten rodzaj rozrywki. Jest to dobra okazja do spotkania, rozmów, zabawy i cieszenia się swoją obecnością. Zadowolenie uczestników rekompensuje organizatorom trudy i czas poświęcony przygotowaniom do balu, jest motywacją i inspiracją do następnych.

Już teraz czekamy na XX Bal Technologa Żywności, który pewnie tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend karnawału. O dokładnej dacie i motywie przewodnim z całą pewnością poinformują nas w stosownym czasie Organizatorzy. Stali bywalcy na pewno z niecierpliwością będą czekać, by również w karnawale 2018 roku, spotkać się i razem bawić się na Balu!!!